Nová řada centrálních vysavačů Husky

Centrální vysavače Husky od kanadského výrobce mají v ČR a na Slovensku tradici delší než 30 let. Už více jak 40.000 uživatelů si chválí jejich spolehlivost, vysoký výkon a široké užitné vlastnosti.

Nové jednotky, nové hadice ve zdi

Rok 2024 je pro Husky rokem změny, která je ještě více zpřístupní novým uživatelům kvůli příznivější ceně a nové Hadici ve zdi, které posouvá snadnost úklidu k jiným úrovním. K husky bude neodmyslitelně patřit hadice, která je schovaná v trubním rozvodu centrálního vysavače a obsluha si ze zásuvky na stěně vytáhne jen potřebnou délku k provedení úklidu. To v praxi znamená, že když budete chtít vysát prach a písek v zádveří, nebo z rohožky, vytáhnete si hadice schovanou ve zdi a vysajete vše co je potřeba. Budete-li mít zanesený filtr u sušičky prádla, vytáhnete si hadici z nejbližší zásuvky a obratem vysajete. Pokud budete chtít uklidit celé patro, tak vytáhnete třeba 12m hadice, nasadíte jenom teleskopickou tyč s nástavcem a vysajete celé patro. Po úklidu jen odjistíte pojistku a celá hadice se sama „vcucne“ zpátky do trubního rozvodu silou motoru centrálního vysavače Husky.

Vysoký výkon již od základní řady

Aby vše dobře fungovalo, tak základní motorová jednotka Husky má sací podtlak 38kPa a průtok vzduchu 315 m3/h. Centrální vysavače totiž nemají nijak omezený výkon nařízením EU, jako je tomu pro všechny přenosné, tyčové a robotické vysavače.

Husky AIR100, AIR150 a AIR200

Základní řada vysavačů Husky Air pro suché sání je tvořena výkonnostními modely AIR100, AIR150, AIR200, které mají všechny stejně výkonný motor, ale liší se ve velikosti nádoby a tím je určena i velikost domu a množství nečistot, pro jaké se každý z těchto 3 modelů nejlépe hodí. Model AIR100 je možné nainstalovat do malého prostoru pod schody, na toaletu, nebo například do šatní skříně. Přitom se jedná o velmi výkonný vysavač, který umí obsloužit i poměrně velký dům. Jediným omezujícím prvkem je velikost nádoby a její případné častější vynášení. Proto je k dispozici model HUSKY AIR200, který má nádobu skoro 2x tak velikou a snižuje počty vynášení nádoby na 1-2x do roka.

HUSKY AIR300 a AIR400 do náročnějších provozů a se zárukou 10 let

HUSKY AIR300 je speciální vysavač s odolným průmyslovým bypass motorem, který je vhodný do náročnějších provozů s častým vysáváním. Může to být třeba velký dům, kde jsou domácí mazlíčci a probíhá každodenní úklid. Další využití může být v kancelářských prostorách, penzionech atd. Vysavač je osazen velkým průmyslovým motorem s uhlíky, které mají životnost 1500h, což v domácnosti znamená cca 20 let provozu. Kdo chce mít úklid v domě vyřešený na dlouhé roky dopředu, je model HUSKY AIR 300 ideální řešení. V domácím užití je na tento vysavač poskytována záruka 10 let. Pro obzvlášť veliké domy, pensiony, sportovní centra a kanceláře je v nabídce Husky dvoumotorová verze AIR400, pro kterou není problém ani úklid plochy o velikosti 1000m2.

Bezfiltrový cyklonový systém

Tradiční řada vysavačů pro suché i mokré sání, která si našla za 30 let mnoho spokojených uživatelů, byla modernizována o bezfiltrový cyklonový systém, který usnadňuje obsluhu přístroje. Již není potřeba před vysáváním vody sejmout stálý filtr ve vysavačové jednotce. Bezfiltrový systém má navíc nespornou výhodu v tom, že má stálý výkon a průtok vzduchu a šetří náklady na filtry během provozu. Pro jejich údržbu nejsou potřeba vkládat ani filtrační sáčky, filtrace probíhá oddělením prachu od vzduchu v nádobě vysavače pomocí tzv cyklónového efektu. Modelová řada HUSKY PRO 100 s jedním průmyslovým motorem americké výroby AMETEK Lamb s průměrem 17cm a životností uhlíků více jak 1000h provozu je unikátní v kategorii centrálních vysavačů. Dvomotorová verze HUSKY PRO 200 s cyklonovou filtrací je silnější variantou pro větší objekty.

Unikární centrální vysavače HUSKY AQUA PRO

Samostatnou kapitolou jsou unikátní splachovací vysavače řady HUSKY AQUA PRO, které fungují na principu zkrápění nasávaných nečistot před vstupem do vysavačové jednotky vodou, aby po zaplnění nádoby byly automaticky vypuštěny do kanalizace.

Jde o naprosto bezúdržbový systém, který najde uplatnění v saunalandech, fitness centrech, rodinných domech s bazénem a dalšími prostory, kde je potřeba vysávat vodu, anebo umývat podlahu bez hadru, koštěte a jiných tradičních nástrojů. Sám o sobě je ale vysavač HUSKY AQUA PRO i skvělý pro klasické suché vysávání.

Na stejném principu jsou vysavače Husky s tímto patentovaným systémem vyráběny již od roku 2005. Modelová řada je odstupňovaná podle výkonu od jednomotorové verze AQUA PRO 300, přes dvoumotorovou AQUA PRO 400, až po dvoumotorovou AQUA PRO 500, které má možnost připojení dalších dvoumotorových jednotek tzv BOOSTERŮ, které zvyšují výkon podle potřeb.

HUSKY AQUA PROX pro odsávání velkého množství vody

Ze stejného principu vychází i unikátní vysavač HUSKY AQUA PROX, který není centrálním vysavačem, ale slouží k odsávání velkého množství vody při haváriích, záplavách, povodních atp. Princip funkce tohoto patentovaného systému je ten, že jednotka, které má kola a madlo se odveze k venkovnímu kanálu, nebo se posadí na toaletní mísu a s dlouhou průmyslovou hadicí o délce 15m, lze pohodlně pomocí stěrky odsávat vodu ze zatopené části domu, které vytéká rovnou do kanalizace.

Tento geniální systém umožňuje úklid úplně do sucha vysáté podlahy, což je schopnost, kterou neposkytne žádné vodní čerpadlo. Poslední centimetry vody, jejíž objem může být i několik stovek litrů, nemusí být vytírány klasicky hadrem a vynášeny v kýblech. Rychlost úklidu je pak zásadní pro záchranu vysokých hodnot majetku a pro rychlý návrat do suchého objektu k dalšímu používání.

Pobočky a servisní střediska NEWAG

NEWAG spol. s r.o.

Vestecká 104
252 41 Zlatníky – Hodkovice
Tel.: 261 221 528
Infolinka: 800 139 076
E-mail: info@newag.cz

Otevírací doba:
Po-Čt: 8 – 17h, Pá: 8 – 15h

NEWAG Praha spol. s r.o.

Vídeňská 573
252 42 Vestec u Prahy
Tel.: 261 213 103
GSM: 777 137 781
E-mail: praha@newag.cz

Otevírací doba:
Po-Čt: 8-12 13-17, Pá: 8-12 13-15h

NEWAG Hradec Králové spol. s r.o.

Uhelná 1182/3a
500 03 Hradec Králové
Tel.: 495 521 522
GSM: 777 059 277
E-mail: infohk@newag.cz

Otevírací doba:
Po-Čt: 8:30 – 17h, Pá 8:30-15h

NEWAG Brno spol. s r.o.

Hviezdoslavova 55a
637 00 Brno
Tel.: 548 210 954
GSM: 777 092 777
E-mail: brno@newag.cz

Otevírací doba
Po-Pá: 8-16:30h

Napište nám